Nadmorski Kurort: Prezydent Miasta Chce Zlikwidować Kultowy Bazar – Turyści Są Oburzeni!

Dla wielu turystów spędzających wakacje nad Bałtykiem, jednodniowa wycieczka jest integralną częścią urlopowego programu. Osoby, które zdecydowały się na pobyt na wyspie Uznam, mają blisko do sąsiedniej Polski. Niskie ceny przyciągają wielu urlopowiczów do naszego zachodniego sąsiada.

Jednak nie chodzi tylko o tanie paliwo na stacjach benzynowych czy papierosy z supermarketu. Popularne od lat miejsce wycieczek niemieckich turystów w Polsce jest teraz zagrożone. Opinie na ten temat są bardzo podzielone!

Nad Bałtykiem: Czy w przyszłości nie będzie już bazaru w Polsce?

Zaledwie 500 metrów za niemiecką granicą widać pierwsze stoiska na bazarze w Świnoujściu. Ten rynek jest otwarty codziennie od 10:00 do 18:00 i przyciąga co roku tysiące turystów z Uznamu i innych części kraju. Jednak teraz ma się to zmienić. Miasto Świnoujście nad Bałtykiem chce zlikwidować bazar i zamiast niego stworzyć nowoczesną i bardziej elegancką halę targową.

Koniec z barakowymi stoiskami i atmosferą pchlego targu? Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz uważa, że bazar nie pasuje już do rozwijającego się kurortu, jak podaje „Ostsee Zeitung” pod koniec maja. W ankiecie czytelnicy gazety mieli odpowiedzieć na pytanie: Czy bazar w Świnoujściu powinien zostać zmodernizowany?

Nad Bałtykiem: Zapowiedź wywołuje gorącą debatę

Wśród obserwujących profil „Ostsee Zeitung” na Facebooku opinie są bardzo podzielone. Podczas gdy niektórzy wyraźnie uważają, że bazar powinien zostać, inni twierdzą, że jest przestarzały i niepotrzebny. Ponadto, niektórzy odwiedzający bazar uważają, że ceny są za wysokie, towar za słaby, a stoiska zbyt stare.